חיפוי בטון מוחלק

כשמדובר בשיפוץ או בבנייה של בית, אנחנו לפעמים מתייחסים לחיפוי הקיר כאל נושא שולי. אבל לאמתו של דבר סוג חיפוי הקיר חשוב לא פחות משאר חלקי הבית, ויש בכוחו להבטיח לבית אריכות ימים.
המשמעות והיתרונות של חיפוי הקיר החיצוני:

  1. הגנה על הבית – כיסוי הקיר הוא אחד הדברים הבסיסיים שישפרו את תוחלת החיים הכללית של הבית ויגנו עליו מפני נזקים חיצוניים. חיפוי קיר ראוי יגביר את חוזקו של הבית ואת עמידותו בפני קרני השמש, מי הגשמים, הרוחות וזיהום האוויר.
  2. חיפוי קיר מבודד וחוסך באנרגיה – חיפוי קיר איכותי יכול לשמור על פנים הבית מפני שינויי מזג האוויר ולהפחית את צריכת האנרגיה לחימום או לקירור הבית.
  3. תחזוקה מינימאלית – יתרון משמעותי נוסף של חיפוי קיר איכותי מתבטא בתחזוקה מינימאלית. אפשר להסתפק בשטיפה קבועה מעת לעת.
  4. הגדלת ערך הבית – חיפוי חיצוני יכול להעניק לבית מראה אסתטי ולהגדיל את שווי השוק שלו. עם חיפוי קיר מגרניט הבית יראה אלגנטי וקלסי, חיפוי לבנים או אבן טבעית יעניק לו מראה אופנתי ומסוגנן, וחיפוי בבטון מוחלק יעניק לו מראה מודרני וייחודי.

מהו בטון מוחלק?

בדרך כאשר אנחנו מתייחסים לבטון מוחלק מה שעולה מיד בדעתנו הן אותן טכניקות ישנות שבהן יוצקים מדרכה או את רצפה במרתף. אבל היום יש שיטות חדשות לריצוף או לחיפוי קירות בבטון והן כוללות לוחות בטון מוחלק מוכנים מראש במגוון של עיצובים.
אריחים אלה של בטון מוחלק אפשר להתאים לכל גודל, צורה וצבע בהתאם לדרישות העיצוב הנדרשות, כולל אריחי בטון תלת ממדיים.
אם עד היום המחשבה על קירות ורצפות בטון הובילה אותנו לדמיין מחסנים, אזורי תעשייה או האנגרים ענקיים, היום, הבטון המוחלק מאפיין גם חללים יפהפיים שעוצבו על ידי מיטב האדריכלים שהשתמשו במוטיב הבטון גם לחיפוי קירות וגם לריצוף בתים או משרדים, משופצים וחדשים.
בטון מוחלק לא היה נקרא כך, אילולי היה יוצר משטח בעל קווי גימור נקיים בדומה לאריחי קרמיקה. אבל להבדיל מהקרמיקה, בטון מוחלק הוא חזק ועמיד יותר לאורך זמן, גם בתנאי אקלים קשים.
מידת ההחלקה תלויה בסוג הבטון שבו משתמשים ליצירת הבטון המוחלק ובסוגי החומרים שמשולבים ומשפיעים על החוזק, על הגמישות ועל המשקל של הבטון. ואכן, לוחות בטון מוחלק לחיפוי קירות מיוצרים בתהליכים מיוחדים שמקנים להם חוזק וכושר עמידות גבוה.

חיפוי קיר בבטון מוחלק

לוחות הבטון המוחלק מיוצרים בעובי שונה ואפשר ליישם אותם על הקיר. כדי למנוע פחת מומלץ מאוד לתכנן את הסדר בו יונחו הלוחות לפני הביצוע עצמו. הלוחות מחוברים לקיר באמצעות ברגים. יש שבוחרים בבורג מעוצב ואחרים מעדיפים להשאיר את הבורג כפי שהוא, פשוט חשוף.
לפני שמדביקים את לוחות הבטון המוחלק על הקיר חשוב מאוד שמשטח הקיר יהיה נקי לגמרי ויתאים לסוג הדבק שמשמש להדבקת לוחות הבטון לקיר.
מומלץ ליישם דבק במספר נקודות על הקיר במרחק שלא יהיה גדול משלושים סנטימטרים. בין הלוחות יש לשמור על מרווח של כ-5 מילימטרים. מרווח זה בין הלוחות ימולא באמצעות דבק מיוחד וגמיש שלא ייסדק.
באשר לצבעי לוחות הבטון המוחלק – אפשר לבחור בגוון טבעי על ידי צבע פוליאורתן שקוף, או בגוון אחר לפי בחירת הלקוח.
כדי ליצור אפקטים מיוחדים אפשר גם לצרוב את הבטון, לבצע החלקה או להשאירו כפי שהוא, ללא ציפוי או כיסוי מגן כלשהו.

המאמר באדיבות: http://artan.co.il/he.

ייעוץ חינם בנושא, קבלת הערכת עלויות ולוח זמנים, התקשר/י: 052-8633741.

או באמצעות טופס התקשרות:

שיפוצים
 
 
קבלן שיפוץ מקצועי

שיפוץ כללי

עושים צחוק מהעבודה

מעלים את ערך הנכס

עוברים או משפצים

הגשמת חלומות במינימום הוצאות

עיצוב פנים

צביעת הבית

מדריך שיפוצים

כתבת עיצוב סטוקו, נישות גבס

איי אם היא חברת שיפוצים מהמובילות בישראל,
  ומבצעת עבודות שיפוץ הבית, דירות, חנויות, משרדים ועסקים שונים אחרים.

  החברה משרתת מאות לקוחות באזור המרכז:

  • הרצליה, כפר שמריהו ורשפון
  • רעננה, כפר סבא והוד השרון
  • תל אביב, רמת גן וגבעתיים
  • חולון, בת ים וראשון לציון
  • פ"ת ומושבים בסביבה
  • ערים נוספות על פי דרישה.

  לאיי אם היכולת לספק מענה מהיר של עצמאי
  בשילוב עיצוב מקצועי, בנייה וגימור ברמת גימור
  גבוהה ללא פשרות, ועמידה בלוח זמנים.


שיפוצים בטמבור
שיפוצים בנירלט