מכינים את הבית לחורף

מה קורה בבית במזג אוויר חורפי וכיצד מתכוננים

הקיץ אמנם היא העונה הנוחה ביותר לעשות שיפוץ בבית, אך ישנם לא מעט עבודות המתבצעות לאורך כל השנה וגם בחורף. על מנת להכין את הבית לתקופה גשומה ומזג אוויר שאינו כל כך נוח, לפניכם כמה המלצות.

מעטפת חיצונית

אם מדובר על בית פרטי אז מוטב להתחיל ולבדוק את המעטפת החיצונית של הבית, שכן זהו אזור שקשה לטיפול במזג אוויר חורפי וגשום.

ניקוז

תחילה ניגש לבדוק את מערכת ניקוז מי הגשמים מגג הבית, או כפי שנהוג לומר המרזבים. מרזב הוא בעצם פח אלומיניום מכופף אשר מותקן כמסגרת לגג הבית, ובכל פינה יהיה בדרך כלל חור המאפשר ירידת המים.

הצטברות של עלים, ענפים וחפצים שונים אחרים עלולים לחסום את פתחי הניקוז. יש לעבור בין פתחי המרזב ולבדוק כי הם פתוחים. במידת הצורך ואם מדובר על אזור עם הרבה עצים, מומלץ להתקין רשתות על הפתחים.

במידה ובגג הבית לא מותקן מרזב אלא רק חורי ניקוז, יש לבדוק מעבר תקין ולוודא כי אין סתימות. המלצה שלנו לבדיקת עניין זה הוא שימוש בדלי או צינור מים. שיפכו מים בחורי הניקוז ומהר מאד תדעו האם המעבר סתום או שהבדיקה עברה בהצלחה.

נזילות

כעת מומלץ להמשיך ולבדוק נזילות. אם ישנם סדקים, פיצוצים בקירות החיצוניים, ואלו נראים גם על גבי הקירות הפנימיים, יש צורך לבצע תיקון נזילות. נתחיל מהסרת הצבע או חיפוי קיר ישן עד לגילוי נאות של הסדקים, אטימה באמצעות בטון או חומר אחר מומלץ, צביעה או מריחת חיפוי חדש עמיד לרטיבות בצד החיצוני, ובצד הפנימי עיצוב אישי.

דבר נוסף שנתקלנו בו לא פעם בכל הקשור לחדירת מים ונזילות, היא בעיה בשיפועים. אם ניקוז המים לא נבנה בשיפוע נכון, המים עלולים לחזור ולחדור אל הנכס.

בידוד

אחד מהנושאים החשובים שמומלץ לבדוק הוא בידוד הבית מחום וקור. אם הנכס אינו מבודד כראוי, מצד אחד לא יהיה נעים בבית, ומצד שני לאלו שמשתמשים במערכות חימום ומיזוג ייגרם הפסד כספי מעודף שעות עבודה של המנועים.

חוץ מבידוד חוץ פנים, מומלץ לבדוק את הבידוד הפנימי שבין החדרים. מערכת מיזוג שעובדת בחדר אחד, לא תמיד מחייב שתעבוד עבור כל החדרים.


שיפוצים בחורף

אם כך ישנם בדיקות שכדאי לעשות לפני כניסת החורף, שכן בעונה מאד קשה לטפל בבעיות בעיקר בגלל גשמים שגורמים לראות לקויה מצד אחד, והתייבשות חומר שכמעט בלתי אפשרית.
אז אילו פעילויות כן אפשר אם כך לבצע בחורף כך שמזג האוויר לא מפריע?
ישנם לא מעט פעילויות שניתן לבצע בחורף, אשר לא מושפעות ממזג האוויר.


אמבטיה ושירותים

מהחלפת אמבטיה או מקלחון, אסלה וניאגרה, כיור וברזים, ועד לריצוף חדש למניעת החלקה.


סלון

אם בדרך כלל הסלון מהווה חדר איחוד למשפחה ולאירוח, אז בחורף שמזג האוויר בחוץ גשום, קר ולא נעים, מקבל הסלון משמעות חדשה לחלל מנוצל.

בילוי בסלון במשך שעות רבות יכול להיות משעמם. שדרוג הסלון היא היכולת של החלל להקנות לבעלי הבית נוחות מקסימאלית והרגשה נעימה לאורך זמן.

מטיפול במבנה עצמו כמו עיצוב קירות ורצפת החלל, ועד להנמכת תקרה והתקנת תאורה מתאימה, אפשרויות עיצוב הסלון כמעט בלתי מוגבלות.


מטבח

הסטטיסטיקות מראות כי בחורף אוכלים יותר מעונת הקיץ. מזג האוויר הגשום והקריר גורם ללא מעט אנשים להישאר קצת יותר בבית, לראות טלוויזיה ולישון. מסיבות טבעיות אלו אנו מגיעים יותר גם למקרר.
שדרוג המטבח מקנה לבעליו את היכולת ליהנות מבישול בסביבה נעימה, פונקציונאליות וסדר בכלים, מראה אלגנטי לעיניים, ויכולת לנצל באמת את אחד מהחדרים החשובים.

במסגרת עיצוב המטבח נוכל לומר כי העבודה יכולה להתבצע באופן כללי או נקודתי. מהכנת תשתית מים, ביוב וחשמל, ריצוף, גבס וצבע, ועד להתקנת מערכת ארונות אשר הותאמה לפי מידה.

לאחר שהותקן המטבח ומשטח העבודה, ניגש לעבודת השלמות עבור התקנת כיורים וברזים.


לסיכום

החלל הפנימי של הבית הוא אידיאלי לטיפול בכל מזג אוויר. עבודות גבס הכוללות לדוגמא קירות, נישות ומזנונים, צביעת הבית, אינסטלציה, ריצוף וחיפוי קירות, אינם מושפעים ממזג האוויר.

ישנם לא מעט מקרים בהם מתכננים בעלי נכסים את תקופת השיפוץ כך שתתחיל בחורף, וברגע שמתחיל להתחמם ומפסיקים הגשמים, משלימים את הפרויקטים החיצוניים.

נשמח לעמוד לרשותך ולייעץ בכל עניין..

ייעוץ חינם בנושא, קבלת הערכת עלויות ולוח זמנים, התקשר/י: 052-8633741.

או באמצעות טופס התקשרות:

 

שיפוצים
 
 
קבלן שיפוץ מקצועי

שיפוץ כללי

עושים צחוק מהעבודה

מעלים את ערך הנכס

עוברים או משפצים

הגשמת חלומות במינימום הוצאות

עיצוב פנים

צביעת הבית

מדריך שיפוצים

כתבת עיצוב סטוקו, נישות גבס

איי אם היא חברת שיפוצים מהמובילות בישראל,
  ומבצעת עבודות שיפוץ הבית, דירות, חנויות, משרדים ועסקים שונים אחרים.

  החברה משרתת מאות לקוחות באזור המרכז:

  • הרצליה, כפר שמריהו ורשפון
  • רעננה, כפר סבא והוד השרון
  • תל אביב, רמת גן וגבעתיים
  • חולון, בת ים וראשון לציון
  • פ"ת ומושבים בסביבה
  • ערים נוספות על פי דרישה.

  לאיי אם היכולת לספק מענה מהיר של עצמאי
  בשילוב עיצוב מקצועי, בנייה וגימור ברמת גימור
  גבוהה ללא פשרות, ועמידה בלוח זמנים.


שיפוצים בטמבור
שיפוצים בנירלט