טיפים לשילוב צבעים

כיצד לבחור שילוב צבעים ייחודי

בעוד הטכנולוגיה משתפרת עם השנים בכל התחומים, גם בתחום הצבע קרה מהפך, ובשנים האחרונות ניתן לייצר כל צבע בגוון שתבחרו. חנויות חומרי בניין כמו טמבור ואחרות, מציעות מכונות ערבוב צבע אשר ניתן לייצר באמצעותן גוון מתוך קטלוג על פי מספר סידורי, או לערבב צבעים שונים על פי בחירה ולקבל גוון חדש וייחודי.

שלב א': אפיון החדר

על מנת להקל על בחירת שילוב צבעים, יש צורך בהתמקדות ואפיון החדר בו אמורה להתבצע העבודה.

שלב ב': החלטה מה תהיה ההרגשה

לאחר שהבנו באיזה חדר מדובר, עלינו להחליט, מה תהיה ההרגשה. חדר חמים? מגניב? מרגיע? משרה אנרגיות? צעיר?, או כל הרגשה אחרת שברצונכם להשיג. לאחר שביצענו את 2 השלבים הראשונים, יהיה קל יותר לבחור את גוון הצבע ושילוב צבעים מתאים.

צבעים ראשונים ומשניים - על מנת לבצע בחירה טובה, יש להבין את הבסיס לגוונים

  • צבעים ראשוניים (Primary Colors), אלו צבעים בסיסיים המורכבים מאדום בסיסי, כחול וצהוב.
  • צבעים משניים (Secondary Colors), אלו צבעים המתקבלים משילוב הצבעים הראשונים. הצבעים אשר יוצאים משילוב זה הם צבע כתום, סגול וירוק.

אם נסתכל על גלגל הצבעים, נוכל לקרות כי אדום עומד כנגד ירוק בגלל ששני הצבעים קונטרסטים אחד לשני, כחול עומד כנגד כתום, וצהוב עומד כנגד סגול. זהו הבסיס.

הבסיס לעבודת צבע

בכל הקשור לצביעת קירות או מקומות אחרים, מומלץ להתייחס לפעולות בסיסיות, שעוזרות להשלים עבודה מקצועית:

  • צבע בסיס – מומלץ לצבוע "יד ראשונה" בצבע בסיס, ורק לאחר מכן להתחיל לצבוע בצבע הייעודי.
  • צביעה בצבע המיועד – מומלץ לצבוע בין יד אחת ועד לשלוש ידיים, תלוי בסוג הצבע ובשטח הייעודי לצביעה. במקרים בהם הקירות כוללים צבע כהה קודם, מומלץ לחשוב על צביעת שתי ידיים בצבע בסיס.

צבעים טבעיים

צבעים חומים או אפורים אם צבעים מומלצים שכן ביכולתם להשתלב כמעט עם כל צבע אחר.

תהליך לבחירת צבע

שימוש בדוגמיות צבע הוא תמיד פתרון מצוין לאלו המעוניינים לבדוק את הגוון לפני הצביעה. ניתן לגשת כמעט לכל חנות חומרי בניין אשר מוכרת צבע של חברה מוכרת, ולבקש דוגמיות צבע המודפסות על גבי נייר.
לאחר שלקחנו דוגמאות צבע שמעניינות אותנו, נוכל לחזור הביתה ולבדוק גם באור יום וגם בחושך, כיצד נראה הצבע, וכיצד התאורה בבית משפיעה עליו.

על מנת לייצר צבע ייחודי, ניתן לבקש מחנות הצבע, להבהיר קצת או להכהות את הצבע הנבחר מתוך הדוגמיות.

תהליך שילוב צבעים

חברות צבע רבות החלו לפרסם קטלוגים ופרוספקטים הכוללים רעיונות וטיפים לשילוב צבעים.ההמלצה שלנו היא לא להתפזר על צבעים רבים, אלא לבחור כמה צבעים דומיננטיים ומהם ליצור גם גוונים שיכולו להשתלב אחד עם השני.

צביעת חדר קטן - שילוב צבעים רבים בחדר קטן לא מומלץ, ויש להתייחס לשמירה על הרגשה של חדר גדול יותר. לכן, השתדלו לבחור עד 3 צבעים לשילוב, כאשר צבעים מונו כרומים, הם פתרון לא רע לאלו שרוצים ללכת על בטוח, אך היזהרו שלא לגרום לחדר להיות משעמם.

שילוב צבעים בחדר אמבטיה – כשניגשים לצביעת חדר אמבטיה, יש לזכור כי לחדר זה מתלווים מוצרים משלימים כמו וילון אמבטיה, וילונות לחלונות, שטיחון נגד החלקה בתוך המקלחת או מחוצה לה ומוצרים משלימים רבים אחרים הכוללים גם ריהוט.

בכל מקרה מומלץ לצבוע בקונטרסטיות כאשר אם המוצרים בצבע כהה, מומלץ לצבוע את הקירות בצבעים וההיפך, אם הרהיטים והמוצרים בהירים, מומלץ לצבוע קירות בצבע כהה יותר.

טיפים

התאימו את המגבות לצבע החדר ולא ההיפך.
בחרו סוג צבע אשר עמיד ברטיבות ומים.

צביעת חדר ילדים - עבודות צבע המתבצעות בחדרי ילדים, לא יכולות לשעמם. בסוג כזה של חדר, ניתן לבצע כמעט הכול וברוב המקרים זהו יהיה אחד החדרים החמימים והאנרגטיים ביותר בבית.

טיפ: בחירת שילוב צבע ייחודי לחדר ילדים יכול להתבצע על ידי בחירת 2 צבעים דומיננטיים וצבע שלישי אשר יהיה מנוגד אליהם. ניתן לבחור 2 צבעים חמימים וצבע אחד אנרגטי או ההיפך.
שילוב של ארבעה צבעים, זה כבר סיפור אחר. ב-4 צבעים יש צורך שלא לעשות יותר מדי רעש בעיניים ולכן מומלץ לבחור את כל הארבעה מסוג מסוים. במקרה זה שימוש בצבעים מנוגדים יותר אינו מסתדר בעין.

סיכום בשילוב צבע

שילוב צבעים הינו תהליך אשר דורש מחשבה ויש לעשות את העבודה בהקפדה ולא מתוך פזיזות. עדיף לשלב עד 3 צבעים, ואם רוצים יותר אז עדיף להתאים מוצרים בצבעים משלימים ולא להפוך את קירות החדר לקרקס.


חברת איי אם מעמידה לרשותך, יועץ שיפוצים מומחה עבודות צבע לשילוב ובחירה נכונה.

ייעוץ חינם בנושא, קבלת הערכת עלויות ולוח זמנים, התקשר/י: 052-8633741.

או באמצעות טופס התקשרות:

שיפוצים
 
 
קבלן שיפוץ מקצועי

שיפוץ כללי

עושים צחוק מהעבודה

מעלים את ערך הנכס

עוברים או משפצים

הגשמת חלומות במינימום הוצאות

עיצוב פנים

צביעת הבית

מדריך שיפוצים

כתבת עיצוב סטוקו, נישות גבס

איי אם היא חברת שיפוצים מהמובילות בישראל,
  ומבצעת עבודות שיפוץ הבית, דירות, חנויות, משרדים ועסקים שונים אחרים.

  החברה משרתת מאות לקוחות באזור המרכז:

  • הרצליה, כפר שמריהו ורשפון
  • רעננה, כפר סבא והוד השרון
  • תל אביב, רמת גן וגבעתיים
  • חולון, בת ים וראשון לציון
  • פ"ת ומושבים בסביבה
  • ערים נוספות על פי דרישה.

  לאיי אם היכולת לספק מענה מהיר של עצמאי
  בשילוב עיצוב מקצועי, בנייה וגימור ברמת גימור
  גבוהה ללא פשרות, ועמידה בלוח זמנים.


שיפוצים בטמבור
שיפוצים בנירלט