הטוב, הרע והלא נורא

בחירת צבע לעבודת שיפוצים

לרשותכם טיפים לתכנון נכון של צבע הקירות במסגרת עבודת שיפוצים בבית.

צבע הוא אחד מההיבטים הכי ורסטיליים שיש בתחום עיצוב פנים ושיפוץ הבית. בעקרון עבודת צבע אינה חייבת להיות עבודה יקרה, ובתקציב שאינו גדול, השינוי הוא משמעותי. ביכולתו של הצבע לגרום לנו להרגיש רגשות מסויימים בשטחים שונים, ולכן עדיף כי הבחירה תיעשה לעבר צבע המסמל אנרגיות חיוביות ומזמין מבקרים בחמימות.

בחירת סוג צבע

בבואכם לבחור את סוג הצבע והגוון, ישנן הרבה שאלות שניתן לשאול, ובאמצעות התשובות, לקבל החלטה חכמה יותר. השאלה הראשונה אותה כל אחד צריך לשאול את עצמו, היא: עד כמה אני באמת אוהב צבע מסויים, ואם ישנו אחד כזה? במידה ואינכם מחוברים לצבע מסויים, עדיף שלא להשתמש בו כלל. אם צבע מסויים ייבחר מתוך אהבה רגעית, זוהי תהיה טעות נוראית, שכן בוודאי יהיו חלקים רבים בבית, אותם נצטרך לצבוע מחדש.

איך כיצד יש לבחור צבע

צבעים מסויימים יכולים לגרום לנו להרגיש ישנוניים או אנרגטיים, שמחים או עצובים, ובכלל תחושות שונות אחרות. ביכולתו של צבע לגרום לתחושת שטח גדול גם אם החדר קטן וליהפך, לגרום לנו להרגיש במרחב קטן, כאשר בפועל השטח הוא גדול.

עבור מה מיועד החדר

על מנת לקבל איזה שהיא נקודה ראשונית ממנה נוכל לצאת לעבר בחירת צבע, נשאל את עצמנו את השאלה הבאה: עבור מה ישמש החדר אותו אנו עומדים לצבוע? צבעים מרגיעים או כאלו שיכניסו בנו קצת אנרגיות.

כחול - ירוק

צבעים כחולים וירוקים, ידועים כצבעים אשר משרים אווירה נינוחה וקצת עייפה, לכן ברוב המקרים, מומלץ לעשות בהם שימוש בחדרי שינה או חדרי אמבטיה. הגוון הספציפי שניבחר יהיה על פי דרישה שכן הגוון הוא שיכתיב האם השטח ייראה קטן יותר או גדול.

כחול הוא צבע שלדוגמא לא תרצה להשתמש עבור קירות המטבח או חדר האוכל. משום מה מחקרים מוכיחים כי הצבע הזה אינו מדכא תיאבון אך גם אינו מעורר תיאבון. בכל מקרה לא תרצו לארח אנשים אשר יגידו שאינם רעבים, בעוד טרחתם להכין ארוחה חגיגית מבעוד מועד.

אדום

צבע אדום לעומת הכחול, הוכח כי מגביר תחושת תיאבון אך ישנם אנשים הטוענים כי סובלים מעליית לחץ דם או תחשות סחרחורת כאשר הם בסביבת שטח גדול אדום. לכן, אם אתה מרגיש כך, תוכל להשתמש בגוון אחר כמו בורדו יין או סגול.

צבעי פסטל - צבעים בהירים

צבעים אלו בהחלט יכולים לתרום לתחושת גודל, בעוד השטח הוא קצת קטן. וגוון כהה של צבעים אלו, יגרום להיפך בדיוק. עבור ילדים ניתן להשתמש בגוונים בהירים יותר אשר יספקו תחושה נעימה לשינה אך לא ירדימו את הילדים שלא צריך. עבור מבוגרים, הבחירה היא קצת שונה. משום שמבוגרים עושים שימוש בחדר שינה על מנת לנוח או לישון, נוכל לעשות שימוש בגוונים כהים יותר.

צבע לסלון - צביעת חדר אירוח

עבור מרבית בעלי הבית, הצבע הכתום, היא בחירה לא רעה, שכן מסתבר כי הצבע מעורר תחושה של שמחה וחמימות. יש לזכור כי לא מומלץ להשתמש בצבע על גבי שטחים רחבים מדי. מה שכן מומלץ הוא לנסות לצבוע קיר אחד בגוון כהה ואת השאר בשילוב גוונים בהיים יותר או צבעים משלימים בהירים.

השורה התחתונה היא שרק אתה כבעל הבית, צריך לבחור את הצבע הסופי כי זהו ביתך ואתה זה שצריך לגור בו. כמובן שמומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע או חברת שיפוצים שגם תבצע את העבודה ברמת גימור גבוהה.


ייעוץ חינם בנושא, קבלת הערכת עלויות ולוח זמנים, התקשר/י: 052-8633741.

או באמצעות טופס התקשרות:

שיפוצים
 
 
קבלן שיפוץ מקצועי

שיפוץ כללי

עושים צחוק מהעבודה

מעלים את ערך הנכס

עוברים או משפצים

הגשמת חלומות במינימום הוצאות

עיצוב פנים

צביעת הבית

מדריך שיפוצים

כתבת עיצוב סטוקו, נישות גבס

איי אם היא חברת שיפוצים מהמובילות בישראל,
  ומבצעת עבודות שיפוץ הבית, דירות, חנויות, משרדים ועסקים שונים אחרים.

  החברה משרתת מאות לקוחות באזור המרכז:

  • הרצליה, כפר שמריהו ורשפון
  • רעננה, כפר סבא והוד השרון
  • תל אביב, רמת גן וגבעתיים
  • חולון, בת ים וראשון לציון
  • פ"ת ומושבים בסביבה
  • ערים נוספות על פי דרישה.

  לאיי אם היכולת לספק מענה מהיר של עצמאי
  בשילוב עיצוב מקצועי, בנייה וגימור ברמת גימור
  גבוהה ללא פשרות, ועמידה בלוח זמנים.


שיפוצים בטמבור
שיפוצים בנירלט